Herkese merhabalar, bugün çok pıtırcık çok tatlı bir model anlatıcam sizlere. Bebekler ve çocuklar için yapacağınız örgü işlerinizde severek kullanacağınız pıtırcık örgü modeli. Bu model ile, bebek hırkası, yelek ve çok güzel bebek battaniyeleri yapabilirsiniz. Bebek örgüleri için farklı modeller için burayı tıklayarak diğer örgü modellerine ulaşabilirsiniz. Şimdilik herkese kolay gelsin diyorum…

pıtırcık örgü modeli 1
pıtırcık örgü modeli 1

Pıtırcık örgü modeli

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta yün.
  • Lastik kısmını örerken 3 numara şiş.
  • Örneğimizi örerken 5 numara şiş .

Nasıl yapılır?

  • Örneğimize başlarken dikkat etmemiz gereken, lastik ile örnek arasında en az şiş kalınlığımız 2 numara olmalı.
  • Örnek ördükçe kendini toplayan bir örnek,bunu dikkate alalım.
  • Örgümüzde ölçümüzü belirlerken, örneğimizi  iki renk ile çalışıyoruz.
  • Evet şimdi kırmızı ip ile lastik yaparak başlıyoruz.
  1. Sıra. örgümüze ikinci renk olan, beyaz ipimiz ile örneği örgümüzün düz yönünde koymaya başlayalım. 1 Kenar ilmeği örelim ,1 ilmek örelim ,1 ilmek örmeden şişe boş alalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim.
  2. Sıra. Örneğimizde bu sırayı da beyazla yapmaya devam edeceğiz. Ördüğümüz beyaz ilmeği örelim düz yönünde boş aldığımızı ilmeği ipi bizden tarafa geçirelim ve yine boş alalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim.
  3. Sıra. Bu sırada ilmeklerimizin yeri değişecek, kırmızı ilmekleri örmeye ,beyaz ilmekleri boş almaya başlayalım. İlk iki sıranın tekrarını yapıyoruz aynı şekilde her iki sırada renk değiştireceğiz. Her renk değiştiğinde boş aldığımız ilmekleri örelim, ördüğümüz  ilmekleri boş alalım. Örgümüzün tamamı bu şekilde devam edecek.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu