sevgili arkadaşlar bugünde sizlere şal yakalı burgulu çocuk yeleği modelimizi paylaşıyorum yakışıklı delikanlı çocuklarımıza çok yakışacak olan bu spor yelek modelimizi isterseniz eşlerinize büyük yakışıklı delikanlılarınıza öre bilirsiniz hırna ve mont olarakta çalışa bileceğiniz bu güzel modelimizi 2 ile 3 yaşa uygun çalıştım  ipiniz ve el ayarınıza göre ölçü değişecektir bunu dikkate alarak ölçülerinizi belirleyin  örecek arkadaşlarımıza kolay gelsin.

 

ŞAL YAKALI BURGULU SELANİK ÇOCUK YELEĞİ

 

 

 

Kullanılan Malzemeler

 

  1. numara şiş

Orta kalın yün.

2 Yumak ip gitti

2 ve 3 yaşa uygun

Nasıl Yapılır

 

BOYU : 38 CM

ENİ:  34 CM

MODEL ANLATIMI:

 

ARKA BEDEN: 76  İlmek başlayalım

ÖN BEDEN:46 ilmek başlayalım.

3 Adet ilik açalım

ÖRNEK ANLATIMI:

Örneğimizi 16  ve katlarını hesaplayalım.

Örgümüze  1 ters 1 düz 1 ters 1 düz örerek başlayalım ve 2 sıra örelim.

3.Sıramızda selaniğimize başlayalım 1 düz ilmeğin 1 sıra  altından bat 1 ters 1 düz ilmeğin 1 sıra altından bat 1 ters  bu şekilde 4 sıra selanik yapalım.

Burgu kısmımızı başlatalım bunun için  selaniklerimizi örelim 8 düz selaniğimizin tam ortadaki selanikleri ortadaki ters ortada kalacak şekilde düzlerin yeri değişecek ve sağa yatan ilk ilmeği örmeyeceğiz 1 ters ör 1 düz ör .ve selanik ilmekleri selanik ör.

4 SIRA. Örgümüzün tersinde selanik ilmeklerimizi örelim tam ortadaki  yer değişen ilmeklerimiz 1 düz 1 ters 1 düz olarak örelim .

5.SIRA. Bu sıramızda  selanik ilmekleri örelim ve ortadaki ilmek kaydırma işlemine devam edelim4 düz solda sağa 4 düz sağdan sola kayma tamam lana na kadar çakışan ilmekleri yer değiştirerek örmeye devam edelim.

Her burgu arasında 4 sıra selanik örelim.

 

YAKA KISMI: Omuzu  22 ilmek birleştirince   yaka kısmı 24 ilmek olacak ve  enseyi 2 ye bölelim 32 ilmeği 16 .16  ve ortaya kadar arka bedenden her yakaya geldiğimiz sırada arka bedenden 1 ilmek keselim ve arka bedeni eksilterek selanik olarak yakamızı örelim ense ortasında 2 yakayı da birleştirelim.

düğmelerini dikip yan dikişini yapalım. 32