merhabalar çok güzel bir burgu modeli işe beraberiz Selanik burgular yelek hırka kazak süveter örgü modelimizle çok güzel örgüler öreceksiniz atkı bere boyunluk bebek battaniyesi gibi örgülerdede uygulaya bileceğiniz örgü modelimiz Selanik ve kaydırmalı burgu tekniğini uyguladım beğeneceğinizi ve severek öreceğinizi düşünüyorum örecek arkadaşlarımıza kolay gelsin beğeni ve yorumlarımızı unutmayalım.

SELANİK BURGULAR YELEK HIRKA KAZAK SÜVETER ÖRGÜ MODELİ

 

 

Kullanılan Malzemeler

  1. 5 Numara şiş

orta kalın yün

Nasıl Yapılır

Örneğimizi 16  ve katlarını hesaplayalım.

Örgümüze  1 ters 1 düz 1 ters 1 düz örerek başlayalım ve 2 sıra örelim.

3.Sıramızda selaniğimize başlayalım 1 düz ilmeğin 1 sıra  altından bat 1 ters 1 düz ilmeğin 1 sıra altından bat 1 ters  bu şekilde 4 sıra selanik yapalım.

Burgu kısmımızı başlatalım bunun için  selaniklerimizi örelim 8 düz selaniğimizin tam ortadaki selanikleri ortadaki ters ortada kalacak şekilde düzlerin yeri değişecek ve sağa yatan ilk ilmeği örmeyeceğiz 1 ters ör 1 düz ör .ve selanik ilmekleri selanik ör.

4 SIRA. Örgümüzün tersinde selanik ilmeklerimizi örelim tam ortadaki  yer değişen ilmeklerimiz 1 düz 1 ters 1 düz olarak örelim .

5.SIRA. Bu sıramızda  selanik ilmekleri örelim ve ortadaki ilmek kaydırma işlemine devam edelim4 düz solda sağa 4 düz sağdan sola kayma tamam lana na kadar çakışan ilmekleri yer değiştirerek örmeye devam edelim.

Her burgu arasında 4 sıra selanik örelim.