Sevgi kutucukları örneği benim de adımın taşındığı, yapımı basit şık bir örnek. Örneğimizi bir çok örgü işilerinde kullanabilirsiniz.  Örneğin çocuk battaniyesi, hırka, yelek, bere ve daha neler neler.. Bu makalemde sizlere nasıl örülür kolayca anlatmaya çalıştım. Anlatım videosunu dikkatlice izlemeyi unutmayın. Şimdiden yapacak herkese kolay gelsin diyorum. İyi seyirler..

sevgi kutucukları örneği 2

Sevgi kutucukları örneği

Kullanılan Malzemeler

  • Örneğimizde orta kalınlıkta yün.
  • 4 numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi sadece kendi başlangıcını yaparak başlayabiliriz veya lastik  haroşa üstüne de koya biliriz.
  1. Sıra, “2 ters 1 düz, 2 ters 1 düz” olarak örneğimizi başlayalım.
  2. Sıra da da ilmekleri geldiği yönde örelim, düzü düz tersi ters.
  3. Sıra, 2 ters ilmeğimizi ters olarak örelim, ipimizi arka tarafa geçirelim. 1 düz 2 ters, 1 düz olarak ilmeğimizi, dördüncü ilmeğimizin arkasından banıp ipi uzatalım. ilk ilmeğimizi örelim, çektiğimiz ipi ördüğümüz ilmeğin üstünden atalım. (Burada bağlama işlemi yapmış oluyoruz.) İlmeklerimizi tersi ters düzü düz olarak örüyoruz,2 ters örüp 4 ilmeği tekrar bağlama işlemi yapıyoruz. sıra sonuna kadar bu şekilde olacak.
  4. Sıra, bu sırada ilmekleri geldiği şekilde öreceğiz.
  5. Sıra, bu sırada bağlama işlemini ilmeklerin yerini değiştirerek yapacağız. Bir önceki sırada bağladığımız ilmeklerin iki başındaki ilmekleri bağlayacağız .3. Sıradaki işlemi tekrarlayacağız .
  6. Sıra,  tersi ters, düzü düz olarak öreceğiz. Örneğimizin bağlama işlemi her seferinde yer değiştirerek devam edecek.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

1 Yorum

Yoruma kapalı.