Güzel bir tığ işi şal modeli ve bebek battaniyesi modeli ile beraberiz. Biliyorum çok fazla tığ işi çalışmıyorum ama sizlerden gelen istekler üzerine artık tığ işi örgü modellerine de ağırlık vermeye başlıyorum. Yine istekleriniz doğrultusunda güzel ve modeller çalışmaya devam edeceğim. Yine tüm tığ işi örgü modellerine ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz. Yapacak arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum ellerinize sağlık görüşmek üzere..

Tığ İşi Şal Modeli – Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı Türkçe Video Anlatım

Kullanılan malzemeler

  • Bebek  yünü
  • 3.5   Numara tığ
tığ-işi-şal-modeli-11
tığ-işi-şal-modeli-11

Nasıl Yapılır

6 Zincir çekelim 3.zincirden dönelim 2 li tırabzan ile 3 tane dolduralım zincirimiz ile birlikte 4 tane olacak.

6  Zincir çekip dönelim 3.ye batalım ve 3 tane 2i tırabzan yapalım,  çevirelim ve ilk yaptığımız tırabzanların en aşına batalım  sık iğne ile tutturalım ve 3 zincir çekelim 3  adet 2 li tırabzan yapalım ve 5 zincir çekelim ve  3  adet 2 li tırabzan yapalım, çevirelim bir önceki yaptığımız  trabzanların en başındakine batıp  sık iğne ile tutturalım ve 3 zincir çekelim ve aşağı doğru 3 adet 2 li tırabzan yapalım  köşelerde 6 zincir çekerek zinciri  3 adet 2li tırabzan ile doldurup  bir sonraki yuvaya sık iğne ile batıp yanına doğru 3 tırabzan ile dolduralım ve bu şeklide örmeye devam edelim.

Kapatma işlemi için köşelerde sık iğne ile üst tarafınız doldurarak geçelim ve yanları doldurma işlemi ile başa çıkalım yine dönüşte sık iğne ile tırabzan ların üstünü dolduralım  ve her köşe dönüşünde içeriye doğru sık iğne ile dönelim ve bitene kadar bu şekilde azaltarak devam edelim.

3 Gen örgü kalmasını isterseniz  kapama işlemii yapmayın.