Üç ilmek ile başlanan örgü modeli, zarif duran şık bir örnek. Bu örneği ceket, yelek, battaniye, atkı, bere, şal gibi aklınıza gelebilecek bir çok örgü işinizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz nasıl yapılış videosunu izleyebilir ve kolayca öğrenebilirsiniz. dilerseniz de yazımı okuyarak faydalanabilirsiniz. şimdiden yapacak herkese kolay gelsin diyorum. Diğer örgü modelleri için tıklayın.

üç ilmek ile başlamalı örgü
üç ilmek ile başlamalı örgü

Üç ilmek ile başlanan örgü

Kullanılan Malzemeler

  • Şiş numaranızı ve ipinizi yapacağınız işe göre belirleyin.

 

Nasıl yapılır?

  • Örgümüzü 3 ilmek olarak başlıyoruz .
  • İlmeklerimizi örgünün ters tarafında başlama ve bitiş ilmeklerinde iki ilmek çıkartarak ,artırma işlemi yapıyoruz.
  • 2 Sıra düz örgü örelim,1 sıra haroşa örelim ve istediğimiz boya gelene kadar bu şekilde devam edelim.
  • Örgümüzü ölçümüze gelince, bir tarafında artırma yapalım, bir tarafında kesme yapalım.
  • Boyu istediğimiz ölçüye gelince, her iki tarafta da, örgünün ters yönünde kesme işlemine devam edelim, ilmeklerimizi üç ilmek kalana kadar kesme işlemini yapalım.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.