Yan Kafes Örgü Modeli hemen hemen tüm örgü işlerinizde kullanabileceğiniz harika bir model. Atkı, bere, boyunluk, yelek, hırka gibi bir çok örgü işleriniz için model aradığınızı biliyorum. İşte size tam da istediğiniz gibi bir model. Nasıl örülür videomda detaylı bir şekilde anlattım. Dilerseniz yazımı okuyarakta destek alabilirsiniz. yapacak arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum. Dilerseniz burayı tıklayarak daha fazla örgü modeli görebilirsiniz.

yan kafes örgü modeli 1
yan kafes örgü modeli 1

Yan kafes örgü modeli

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta yün.
  • 5 Numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi lastik veya haroşa üstüne koyabiliriz.
  1. Sıra . Örneğimiz 4 ilmek içinde 4 ilmek çıkartarak sıra başına kadar devam edecek.
  2. Sıra . Ters örgü olarak öreceğiz .
  3. Sıra . Bu sırada ilmeklerimizi kaydırarak öreceğiz. 4 İlmek çıkardığımız ilmeğin ,ilk 2 ilmeğini düz olarak örelim. Sonraki dört ilmeğin 2 sinide alarak 4 ilmekten 4 ilmek çıkaralım. 4 ilmekten 4 ilmek çıkaralım, bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.
  4. Sıra tersi ters düzü düz olarak örelim.
  5. Sıra üç düz örelim, iki ilmek kayacak  şekilde ayarlayalım. 4ilmeğin içinden dört ilmek çıkartalım.  4 ilmekten 4 ilmek çıkartalım.
  6. Sıra tersi ters, düzü düz örelim.
  • Örneğimiz her düz sırada 2 ilmek kayarak gidecek. Başta 4 ilmek tekrar oluşunca başta da 4 ilmekten dört ilmek çıkartalım ve kaydırarak örmeye devam edelim.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

1 Yorum

Yoruma kapalı.