Sevgili arkadaşlar bu günde sizlere çok kullanışlı bir bere modeli paylaşıyorum.Bu güzel bereyi ölçüleri ile örmem için bana gönderen Alperen Gül  arkadaşımıza sonsuz teşekkür ederim eline emeğine yüreğine sağlık diyorum ATKILI MİĞFER BERE ÇOK KULLANIŞLI 1 YUMAK İPTEN ÇIKIYOR bu güzel örmesi kolay ve 1 yumak ipten çıkan beremizi çocuklarımızda çok sevecek kullanış rahatlığı nedeni ile sizde çocuklarınızda çok rahat edeceksiniz örecek arkadaşlarıma kolay gelsin.

 

ATKILI MİĞFER BERE ÇOK KULLANIŞLI 1 YUMAK İPTEN ÇIKIYOR

 

 

Kullanılan Malzemeler

 

4.5 Numara şiş

100 gr lik  ve 210 metre lik 1 yumak ip

Nasıl Yapılır

22 İlmek ön siper kısmını başlayalım ve 10 diş haroşa örelim ve şişte bekletelim.

Kulak kısımlarını 8 ilmek başlayalım 10 diş haroşa örelim bu aşamadan sonra her 2 taraftanda 8 ilmek artıracağız toplam 24 ilmek olacak son artırmamızı yaptıktan sonra sağa gelecek şekilde 6 ilmek artıralımtoplam ilmek sayısı 30 ilmek olacak.

Kulak kısmımızı 12 haroşa daha örüp şişte bekletelim.

  1. Kulak kısmınıda aynı yapıyoruz burda 3 diş örünce ilik açıyoruz ve farklı olarak 6 ilmek artırmayı sola gelecek şekilde yapalım ve 12 diş haroşa örüp birleştirmemizi yapalım.

22 İLmek olan haroşa ortada olacak şekilde sağa ve sola kulaklıkları koyarak artırmalar her 2 başta olacak şekilde 4 diş haroşa örelim.

Bu aşamada 25 sıra düz örgü öreceğiz beremizi.

Kesme işlemi için : 3 düz 2 ilmeği kes 9 düz 10 .ilmekle 11 . ilmeği kes 9 düz bu şekilde kesme işlemimizi başlatıyoruz.

Örgünün tersindede aynı yöne yatacak şekilde kesme işlemi yapacağız .

Örgün düzünde ve tersinde kesme işlemi yapacağız şişimzde 19 ilmek kalacak ve iğne ile toplayıp dikelim.

ATKI KISMI:Atkı kısmı için ilik olan kulaklık tarafına 29 ilmek çıkartalım ve 42 diş haroşa örelim.

3 Adet ilik açalım 3 ör 2 kes 2 ilmek artır 9 ör 2 kes 2 artır 8 ör 2 kes 2 artır 3 ör yapalım ve 2 diş haroşa daha örelim ve atkımızıda keselim.

Düğmelerini dikip iplerimizi temizleyelim.