Kışlık hazırlıklarımıza tam gaz devam ederken bugünde size taze fasulye saklama yöntemlerinden biri olan buzlukta saklama yönteminden bahsedeceğim. Son günlerde hanım arkadaşlarım hep artık fasulye dolaba koymadıklarını kokusunun hoş olmadığını söylediler ve hepsinden de öğrendiğim suyu ile dolaba koydukları. Su, buzdolabında buz olduğu için yemek kokusu sinmiş buz gibi oluyor. o yüzden fasulyelerimizin içine suyundan koymadan poşetlere dolduralım ve deneyelim farkı sizde göreceksiniz.

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Kullanılan malzemeler

  • 4 Kilo taze fasulye.
  • 1.5 Kilo domates

Nasıl Yapılır ?

  • Fasulyeleri iyice yıkayıp, istediğimiz gibi doğrama işlemi yapalım ve tenceremize alalım.
  • Fasulyelerimizi kavurmaya başlayalım.
  • Domateslerin kabuklarını soyalım ve küp küp doğrayıp, fasulyelerin üstüne boşaltalım iyice üstünü kapatsın ve yumuşamaya az kala karıştırıp ocağı kapatalım.
  • soğuyan fasulyeleri suyunu süzdürerek buzdolabı poşetlerine dolduralım havasını alarak iyice düzleyip,derin dondurucumuza veya buz dolabımıza yerleştirelim.

Pişirme Önerisi

Soğanları tenceremize doğrayıp, sıvı yağ ile kavuralım ve 2 diş sarımsak ilave edelim sotelediğimiz soğanın içine, dolaptan çıkardığımız taze fasulye poşetini ilk dolap soğuğu çıkınca tencereye alalım ve kavuralım üzerine az sıcak su ilave edelim .isteğe bağlı salça veya yazdan koyduğumuz domateslerden de ilave edelim.İnmeye yakın az birşey zeytin yağı ve toz şeker serpelim.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtubeve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.