Kantaron yağı yapılışını sizlere anlatacağım ama ondan önce kantaron yağı hakkında sizlere biraz bilgi vermek ve deneyimlerimi anlatmak istiyorum. Sarı kantaron aynı zamanda kılıç otu ve mayasıl otu olarakta bilinmekte. İlaç sektöründe yara ve yanık kremlerden, antidepresanlara. Alkol, sigara bağımlılıklarının tedavisine kadar bir çok alanla kullanılmaktadır. ve özellikle cilt hastalıklarında bu bitkinin faydası tüm dünyaca kabul görmüştür. Ülkemizin güzel topraklarında da kolayca yetişen bu şifa dolu bitkinin hepiniz tarafından bilinmesini ve gündelik hayatınıza sokmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Tamamen ev yapımı doğal olarak nasıl kantaron yağı hazırlarsınız anne işleri farkıyla bu yazımda ve videomda bulabilirsiniz. Anne İşleri Ev Youtube Kanalıma abone olmayı unutmayın Buraya tıklayarak kanalıma ve tüm videolara ulaşabilirsiniz.

kantaron yağı kantaron bitkisi
kantaron yağı kantaron bitkisi

Kantaron Yağı ile Egzama Tedavisi

Egzama bir çok kişinin baş belasıdır ve bazen doktora gitsek bile ilaçla çok kolay cevap vermeyen bir hastalıktır. Çok uzun yıllar deride kalabilir bazen iyileşir tekrar çıkar hatta bezen vucudun farklı bölgelerinde de görülebilir. Çok yoğun kaşınır ve egzaması olanlar bilir ki insanı kaşınma krizine bile sokabilir ve bir türlü vücudu terk edip gitmezler.

Bu durumdan oğlumda yıllardır muzdarip. Defalarca doktora başvurduk bazen başarılı sonuçlara ulaşsak ta seneler sonra tekrar vücudun başka yerlerinde tekrar çıkmaya devam etti. Ta ki kantaron yağı mucizesi ile tanışana dek.. Şimdi yazacaklarımı dikkatlice okumanızı rica ediyorum.

Egzamanın Doğal Çözümü ve Deneyimlerimiz

Yukarıda da bahsettiğim gibi oğlumda 10 yaşından beri egzama hastalığı var. Zaman zaman iyileşip kurtulsa da  yaklaşık 2 aydır boynunun tam ortasında yumurta büyüklüğünde tekrar belirdi. Bende bu yaz dağdan topladığım kantaron çiçeğinden hazırladığım yağı fırsat bu fırsat denemek istedim.

gadgets

Ciddi derecede kaşınan ve kızarmış olan egzamalı bölgeye sabah, akşam ve duştan sonra bir pamuk yardımıyla yaranın üzerine sürerek uyguladık. Kaşınma krizleri geldiğinde de kesinlikle kaşımadan direkt olarak kantaron yağını uyguladık. Özellikle kaşınma esnasında sürüldüğünde mucizevi bir şekilde kaşınmayı da ortadan kaldırıyor ve gerçekten rahatlama hissi veriyor. Bunu düzenli olarak 1 hafta boyunca uyguladık ve neredeyse egzamadan eser kalmadı. Açıkcası gözlerimize inanamadık ve uygulamaya devam ettik. Tam 20 gün sonra egzamadan eser kalmadı ve oğlum eski sağlığına kavuştu 🙂

Kantaron Yağı Nerelerde Uygulanır

 

kantaron bitkisi
kantaron bitkisi

Kantaron yağını, yaralarda, cilt yanıklarında ve cilt hastalıklarında gözünüz kapalı uygulayabilirsiniz. tabi kesinlikle önce doktorunuza başvurun ve hastalığınızı önemseyin. Benim burada sizlere vermek istediğim tıbbi bir çözüm kesinlikle değil. Sadece doğal bir yöntem ve bilgilenmenizi istediğim bir konu.

Kantaron Yağını Nasıl Temin Edebilirim?

İnternette araştırmalarım sonucu piyasada bir çok satılan yağ var. Ama anne işlerinin amacı tamamen doğal ve kendinizin yaptığı içerikleri sunmak. Dolayısıyla Bu tarz ürünleri ben tavsiye etmem. Balıktan çok balık tutmayı göstermek istiyorum sizlere. Videomda da bahsettiğim gibi biraz araştırma yapıp çevre köylere ve bilir kişilere öncelikle mutlaka sorun ve kantaron çiçeğini bulmaya çalışın. Sonra da tamamen doğal zeytin yağı bulduğunuzda her şey tamam demektir.

Kantaron Yağı Nasıl Hazırlanır

Kullanılan malzemeler

  • 1 Demet kantoron bitkisi
  • Yeteri kadar hakiki sızma zeytin yağı.

Nasıl yapılır?

  • Kantoron bitkisini yıkayıp kurutalım.
  • Temiz bir kavanoza saplarını kesip basalım.
  • Üstünü kapatacak kadar, üzerine zeytin yağı koyup ağzını sıkıca kapatalım.
  • 45 Gün aynı yerde güneş alacak şekilde muhafaza edelim.
  • 45 Gün sonunda süzerek, başka şişeye alalım ve yağımız kullanıma hazırdır.

Ev yapımı kantaron Yağı Yapılışı Türkçe Video Anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic